Manchester United a Liverpool vykazujú nedostatok taktickej súdržnosti

Louis van Gaal a Brendan Rodgers hovoria o dôležitosti vlastnenia futbalu, ktorý sa úplne nezhoduje s používaním Marouane Fellaini a Christian Benteke ako osamelého stredu. Fellaini je samozrejme prirodzený záložník a Benteke viac ako len cieľový muž, ale vždy je pokušenie zasiahnuť dlhšie prekážky smerom k hráčom v tejto forme a aj keď to nebola cesta jedným sviatkom, dopredu toľko prispelo k Bet365 tomu, ale nie je to, akoby táto hra obsahovala akékoľvek špecialisty, ktoré by zásobovali veľkých Belgičanov, čo znamenalo, že obaja tímy sa hrali pred sebou, ani sa nepokúšali preniknúť do obrany opozície, ani sa neobjavili ne.Bastian Schweinsteiger a Michael Carrick dali Manchesteru United kontrolu nad majetkom, ale skutočné šance boli len málo a ďaleko. Fantastic Anthony Martial, ktorý potrebuje Manchester United, potrebuje čas, varuje manažéra Čítajte viac

to bolo trochu prekvapujúce, že Van Gaal sa rozhodol zmeniť svoj ľavý bok, pravdepodobne United je najlepšia časť strany v otvorení 45 minút. To znamená, že pozitívnosť na tomto boku bola spôsobená hlavne Luke Shawom, ktorý neustále tlačil dopredu do opozičnej polovice a znamenal, že Liverpool Roberto Firmino, Rodgersova najlepšia šanca na akékoľvek protiúnavové Bet365 tempo, bol pripútaný. Firmino bol najproduktívnejší hráč, ktorý zhrnul popoludňajšiu prácu.

Memphis Depay bol tichší a preto Van Gaal dal príležitosť Ashley Young.Široký hráč, ktorý pracuje výborne s útočiskom plným chrbtom kvôli jeho tendencii pohybovať sa dovnútra, tak s loptou, ako aj bez loptičky, pomohol United vybojovať doľava. Ukázal viac inteligencie než Depay v jeho prenosov v playeri Bet365 pohybe smerom k hre na zbieranie majetku a jeho priamosť bola osviežujúca. Získal voľný kop z Nathaniel Clyne, ktorý vyústil v Daley Blind je jemné otvárač, a kým to bolo ťažko predstavenie druhá polovica svetovej triedy od Young, Bet365 netrvalo moc byť hra menič v stretnutí pýchy takáto málo útočiaca kvalita.

Je však ťažké byť príliš pozitívnym na výkon druhej strany.United naďalej vyzerajú silne obranne, len porazený vynikajúcim bicyklovým kopom Benteke a kvalita ich stredu znamená, že môžu hrať protihráčom. Stále hľadajú spoľahlivé kombinácie v poslednej tretine a či je to Fellaini alebo Wayne Rooney vpredu, nie je úplne jasné, ako sa United pokúša dodávať svoju strelu dopredu. Anthony Martial je impozantný debut bol zriedkavým príkladom útočníka United, ktorý vytváral šance pre seba.

Pre Liverpool, problémy začínajú v oveľa hlbších Bet365 pozíciách.Rozdelenie od brankára a obrany bolo popoludňajšie a Lucas Leiva, James Milner a Emre môžu ponúknuť taktickú disciplínu a mobilitu, to nie je trio strednej triedy schopné zvládnuť držanie proti dôstojnej opozícii.

V skutočnosti Liverpool má v tejto sezóne menej ako 50% držby, ale vďaka Benteke viedli štatistiky Premier League o leteckých bitkách. Zdá sa, že Rodgersova filozofia je zmätená a bez hviezdnych útočníkov z predchádzajúcich kampaní, Liverpool nemôže závisieť ani od dobrej tímovej práce, ani od individuálnej mágie.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s